• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Mes eTwinning mokykla

2025-03-26

‼️‼️‼️‼️‼️Džiaugiamės ‼️ „Šiaulių lopšelis-darželis „Trys nykštukai““ apdovanotas 2025-2026 m. eTwinning mokyklos ženkleliu.💜🩵💙💚💛🩷❤️

 

„eTwinning“ mokykla: pripažinimas, įsipareigojimai ir naujos galimybės

 

Šiaulių lopšelis-darželis „Trys nykštukai“ pirmą kartą tapo „eTwinning“ mokykla už savo aktyvią projektinę veiklą apdovanota tarptautiniu „eTwinning“ mokyklos ženklu.

2022 metų rudenį prie įstaigos kolektyvo prisijungė mokytoja metodininkė Kristina Kalinauskienė, kuriai labai artima „eTwinning“ filosofija. Nuo tada yra įgyvendinti ir Nacionaliniais bei Europos kokybės ženkleliais apdovanoti 2 tarptautiniai projektai - „The Recycle with Mathematics I Protect Nature“ (2023) ir „Recognize The Good You in Your Heart and take Action!“ (2024).

2024-2025 mokslo metais mokytojos Kristinos pavyzdžio įkvėptos į „eTwinning“ projektinę veiklą įsitraukė dar dvi įstaigoje dirbančios kolegės, vyr. mokytojos - Aida Šimaitienė ir Irma Viliūnė.

Šiuo metu intensyviai ruošiamasi teikti paraiškas Nacionaliniam kokybės ženkleliui gauti už dar 2 šiais mokslo metais įgyvendintus „eTwinning“ projektus, susijusius su STEAM integracijos dalykais ir ekologija – „Little Hands, Mega Structures!” ir “Accumulate – Transform – Sustain!”. Pastaruosius du projektus įgyvendina mokytoja metodininkė Kristina Kalinauskienė ir vyr. mokytoja Irma Viliūnė.

Aktyviai „eTwinning“ projektuose dalyvauja bei apdovanojimus yra pelniusi ir įstaigos socialinė pedagogė metodininkė Jurgita Žinevičienė už projektus „A rainbow of feelings“ ir „A sustainable calming box“.

„eTwinning“ platforma jau daugiau nei dešimtmetį jungia mokytojus ir moksleivius visoje Europoje, skatindama bendradarbiavimą, inovacijas ir kultūrinį supratimą. Vienas prestižiškiausių platformos apdovanojimų – „eTwinning“ mokyklos ženklas – suteikiamas mokymo įstaigoms, kurios aktyviai ir kūrybiškai integruoja „eTwinning“ veiklas į savo ugdymo procesą, demonstruoja aukštą bendradarbiavimo lygį ir yra atviros naujovėms. Tačiau ką šis ženklas iš tikrųjų reiškia mokyklai, kokius įsipareigojimus ji prisiima ir kokios naujos galimybės atsiveria?

 

eTwinning mokyklos ženklo reikšmė ir nauda

 

Gauti „eTwinning“ mokyklos ženklą yra didelis pasiekimas ir reikšmingas įvertinimas visai mokyklos bendruomenei. Šis ženklas simbolizuoja:

  • Aukštą mokyklos kokybę ir inovatyvumą: ženklas rodo, kad mokykla yra atvira naujoms ugdymo metodikoms, skatina mokytojų profesinį tobulėjimą ir integruoja technologijas į mokymosi procesą.
  • Stiprų tarptautinį bendradarbiavimą: tai patvirtinimas, kad mokykla aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, bendradarbiauja su kitų šalių mokytojais ir moksleiviais, taip plečiant akiratį ir ugdant globalius piliečius.
  • Mokyklos bendruomenės įsitraukimą: ženklas atspindi visos mokyklos bendruomenės – mokytojų, mokinių, administracijos ir net tėvų – bendrą darbą ir įsipareigojimą eTwinning vertybėms.
  • Prestižą ir reputaciją: „eTwinning“ mokyklos ženklas yra pripažintas visoje Europoje ir gali padėti mokyklai tapti patrauklesne tiek būsimiems mokiniams ir jų tėvams, tiek potencialiems partneriams.
  • Motyvaciją ir įkvėpimą: gavus šį apdovanojimą, mokyklos bendruomenė jaučia didesnį pasididžiavimą savo veikla, o tai skatina toliau tobulėti ir ieškoti naujų iššūkių.

 

Įsipareigojimai gavus „eTwinning“ mokyklos ženklą

 

Nors „eTwinning“ mokyklos ženklas yra didelis įvertinimas, jis taip pat susijęs su tam tikrais įsipareigojimais:

  • Būti „eTwinning“ veiklos pavyzdžiu: mokykla turėtų toliau aktyviai dalyvauti „eTwinning“ veiklose, dalintis savo patirtimi ir gerąja praktika su kitomis mokyklomis.
  • Skatinti „eTwinning“ iniciatyvas mokyklos viduje: remti mokytojų iniciatyvas, susijusias su „eTwinning“ projektais, ir sudaryti palankias sąlygas jų įgyvendinimui.
  • Propaguoti „eTwinning“ vertybes: mokykla turėtų aktyviai skleisti informaciją apie „eTwinning“ naudą ir galimybes mokyklos bendruomenėje ir už jos ribų.
  • Dalyvauti „eTwinning“ veiklos plėtroje: „eTwinning“ mokyklos gali būti kviečiamos dalyvauti įvairiose iniciatyvose, dalintis savo įžvalgomis ir prisidėti prie platformos tobulinimo.
  • Nuolatinis tobulėjimas: gavus ženklą, svarbu ne sustoti, o toliau ieškoti naujų būdų, kaip integruoti „eTwinning“ į ugdymo procesą ir gerinti mokymo kokybę.

 

Galimybės, atsiveriančios „eTwinning“ mokykloms

„eTwinning“ mokyklos ženklas atveria daug naujų galimybių:

  • Prioritetinis dalyvavimas „eTwinning“ renginiuose ir mokymuose: mokyklos gali gauti kvietimus į specialius seminarus, konferencijas ir kitus renginius, skirtus „eTwinning“ mokyklų atstovams.
  • Patekimas į „eTwinning“ mokyklų tinklą: suteikiama galimybė bendrauti su kitomis pažangiausiomis Europos mokyklomis, dalintis patirtimi ir inicijuoti bendrus projektus.
  • Didesnis matomumas: „eTwinning“ mokyklos yra pristatomos oficialioje „eTwinning“ platformoje ir kituose informacijos kanaluose, o tai didina jų žinomumą tarptautiniu mastu.
  • Galimybė tapti „eTwinning“ ambasadoriais: mokyklų atstovai gali būti kviečiami tapti „eTwinning“ ambasadoriais savo šalyje, padedančiais skleisti informaciją apie platformą ir remti kitas mokyklas.
  • Pirmumas teikiant paraiškas Erasmus+ programai: „eTwinning“ mokyklos dažnai turi pranašumą teikiant paraiškas Erasmus+ programos projektams, nes jau yra įrodžiusios savo gebėjimus vykdyti tarptautinį bendradarbiavimą.
  • Naujos partnerystės galimybės: būdamos žinomos ir pripažintos „eTwinning“ bendruomenėje, mokyklos gali lengviau rasti partnerių naujiems tarptautiniams projektams.

 

Apibendrinant, „eTwinning“ mokyklos ženklas yra ne tik prestižinis apdovanojimas, bet ir svarbus postūmis mokyklos tobulėjimui. Jis suteikia pripažinimą už nuveiktą darbą, įpareigoja toliau siekti aukštų ugdymo kokybės standartų ir atveria daugybę naujų galimybių tarptautiniam bendradarbiavimui ir inovacijoms. Todėl kiekviena mokykla, siekianti būti moderni, atvira pasauliui ir besirūpinanti savo mokinių ateitimi, turėtų siekti šio reikšmingo įvertinimo.

 

Straipsnio autorė

Kristina Kalinauskienė,

Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė