• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Tarptautinis eTwinning projektas

2023-06-23

Tarptautinis eTwinning projektas

„I Recycle with Mathematics, I Protect Nature“

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Kristina Kalinauskienė

 

Vasario - gegužės mėnesiais ikimokyklinio ugdymo grupė “Kodėlčiukai”  su mokytojomis - Kristina Kalinauskiene, Dalia Mačutkevičiene ir Jurgita Gužauskiene - dalyvavo tarptautiniame matematiniame-ekologiniame eTwinning projekte „I Recycle with Mathematics, I Protect Nature“. Projekto sumanytojos ir bendraautorės – Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ mokytoja metodininkė Kristina Kalinauskienė ir mokytoja iš Turkijos Habibe Günerhan (Kars Başbakanlık Toplu Konutlar pradinė mokykla). Iš viso projekte dalyvavo 7 mokytojai iš skirtingų Turkijos miestų ir viena mokytoja iš Lietuvos.

Tradiciškai projekto pradžioje buvo kuriami projekto logotipai ir plakatai, už kuriuos vaikai, padedami tėvų, balsavo skaitmeninėmis priemonėmis ir šitaip buvo išsirinktas bendras projekto logotipas bei plakatas. Taip pat buvo paruoštos internetinės apklausos (www.docs.google.com), susijusios su matematika bei gamta, su dalyvavimu eTwinning projektuose ir, žinoma, lūkesčiai projektui. Apklausose dalyvavo tiek ugdytiniai, tiek ugdytinių tėvai.

Kovo – gegužės mėnesiais buvo įgyvendinamos įvairios projekto veiklos, pavyzdžiui, kiekvienas projekto dalyvis (mokytojas) turėjo sukurti savo paties bei projekte dalyvaujančių vaikų video prisistatymus naudojant ChatterKid programą, taip pat laisva forma parengti video pristatymą pačios ugdymo įstaigos. Vėliau projekto dalyviai (mokytojai su vaikais) iš antrinių žaliavų kūrė priemones, žaidimus, skirtus matematiniams įgūdžiams lavinti, sukurtais rezultatais dalinosi eTwinning platformoje ir, žinoma, išbandė vieni kitų siūlomas veiklas.

Dar viena užduotis projekto partneriams – pasirinkta programa sukurti bent vieną skaitmeninio turinio žaidimą ir jį pasiūlyti išbandyti visiems projekto dalyviams. Skaitmeninio turinio žaidimams kurti projekto partneriai naudojo šias internetines platformas: learninngapps.org, jigsawplanet.com, liveworksheets.com, wordwall.com, kahoot.com. Sukurtus skaitmeninius žaidimus projekto dalyviai žaidė naudodamiesi įvairiomis skaitmeninėmis technologijomis – planšetiniais ir personaliniais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, išmaniosiomis lentomis. Projekto metu buvo organizuoti virtualūs projekto partnerių pedagogų susitikimai ZOOM platformoje, taip pat partneriai aktyviai diskutavo projekto klausimais eTwinning platformos pokalbių kambaryje, WhatsApp programoje. Projekto dalyviai vaikai taip pat turėjo galimybę pabendrauti ZOOM platformoje, vieni kitus pamatyti, pasisveikinti vieni su kitais savo gimtąja (o kas mokėjo - ir anglų k.) kalba, pasakyti savo vardą ir, iš kokios ugdymo įstaigos jie sveikinasi.

Galutiniai projekto produktai – virtuali projekto akimirkų paroda www.emaze.com programa, sukurtų matematikos priemonių kampeliai grupėse. Projekto dalyviai kūrė bendrus produktus, vykdė bendras veiklas, pavyzdžiui, iš antrinių žaliavų vaikai turėjo sudėlioti paskirtas raides, iš kurių nuotraukų buvo sukurta projekto pavadinimo nuotrauka. Projekto dalyviai drauge paminėjo eTwinning dieną, taip pat sukūrė skaitmeninį matematinių priemonių žurnalą elektroninių knygų kūrimo puslapyje www.flipsnack.com.

Projektas sukurtas siekiant tobulinti ikimokyklinio ugdymo mokinių matematinius įgūdžius. Įgyvendinant projektą buvo naudojamos antrinės medžiagos, todėl buvo akcentuojamas jų perdirbimas. Tokiu būdu nuo ankstyvos vaikystės yra ugdomi vaikų aplinkosauginiai gebėjimai. Projekto metu aktyviai naudojamasi šiuolaikinėmis technologijomis, rengiamos virtualios parodos, skaitmeninės knygos, kuriama projekto socialinė paskyra.

Projekto tikslas - ugdyti vaikų loginį mąstymą, matematinius įgūdžius, supratimą apie antrinių žaliavų perdirbimą ir gamtos apsaugą, aplinkos pažinimą, informacinį raštingumą, bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis ir tyrinėjimo įgūdžius.

Į projekto veiklas  buvo kviečiami įsitraukti ir ugdytinių tėvai. Jie buvo pakviesti pagaminti po vieną matematinę priemonę iš antrinių žaliavų ir atnešti ją į grupę, kad su visais grupės vaikais galėtume pažaisti ir tuo pačiu pasimokyti matematikos. Projekto pabaigoje pasinaudodami www.linoit.com programoje projekto partnerių paruoštu refleksijos puslapiu, tėvai teikė atsiliepimus, dalinosi savo įspūdžiais ir įžvalgomis apie įgyvendintą projektą bei jo naudą vaikų gebėjimams.

Visiems projekto dalyviams – vaikams, tėvams, mokytojams – už bendradarbiavimą įgyvendinant eTwinning projektą  „I Recycle with Mathematics I Protect Nature“ buvo įteikti diplomai.

 

 

Nuorodos į galutinius produktus:

Nuorodos į bendradarbiavimo veiklas: